Kerrostalo, 51 m², 2h + k + s + lasitettu parveke
Minna Canthin katu 12 A, 70100 Kuopio / Keskusta
820 €/mo
Tee hakemus asunnostaDescription
Laadukas saunallinen kaksio keskeisellä sijainnilla Kuopion satamassa. Talo on valmistunut vuonna 2006 ja isompia remontteja ei ole tulossa.
Keittiössä vaaleat kaapistot, jääkaappi/pakastin, astianpesukone, liesi- ja liesituuletin sekä tilaa ruokapöydälle. Olohuoneesta käynti lasitetulle parvekkeelle, josta näkymä Kallavedelle. Wc/kylpyhuoneessa pyykinpesukone vuokralaisen käytössä toimintansa ajan. Säilytystilaa on makuuhuoneen ja eteisen kaapistoissa. Häkkivarasto ei ole käytettävissä.
Kuvattu: 10/25
Vuokrasuhteessa noudatetaan myös alalla hyväksyttyä Hyvää Vuokratapaa. Vuokrasopimus toistaiseksi voimassa oleva, mutta mikäli vuokrasuhde kestää alle vuoden, tulee maksettavaksi 1kk:n vuokraa vastaava sopimussakko.
Vuokran korotusehdot: Ensimmäinen mahdollinen korotusajankohta vuoden päästä vuokrasuhteen alkamisesta. Vuokranantaja voi korottaa vuokraa vuosittain elinkustannusindeksin nousua vastaavasti tai enintään 4%. Vuokranmaksun eräpvä aina kuun 5. pvä.
Basic information
-
Available:01.01.2026
-
Vuokrasopimus:Toistaiseksi voimassaoleva
- Time of presentation: Ask for a presentation!
-
Location:Minna Canthin katu 12 A, 70100 Kuopio / Keskusta
-
Type:Kerrostalo
-
Floor:2
-
Kerrosten lukumäärä:4
-
Elevator:Yes
-
Area:51 m²
-
Pets allowed:Neuvoteltavissa
-
Smoking allowed:No
-
Parking space:Kadunvarsipysäköinti
Expenses
-
Rent:820 €/mo
-
Deposit:1 months rent
-
Mandatory home insurance:Yes
-
Water:Vesiennakko 20 €/hlö/kk, maksetaan vuokran yhteydessä
-
Water charge:By consumption
-
Electricity:Kulutuksen mukaan, vuokralaisen omalla sopimuksella
housing cooperative info
-
Name of the housing cooperative:Asunto Oy Kuopion Malmberginpiha
-
Address of the housing cooperative:Minna Canthin katu 12, 70100 Kuopio
-
Year of construction:2006
-
Energy class:A2007
-
Upcoming renovations:Normaalit huoltotoimet
-
Water:Water charge according to consumption