Kerrostalo, 87 m², 4h + k
Asemakatu 8, 70100 Kuopio / KESKUSTA
850 €/kk
Tee hakemus asunnosta / Apply for this apartmentEsittely
Iso huoneisto pientalossa keskustassa rauhallisessa ympäristössä. Huoneisto soveltuu hyvin pariskunnalle tai kimppa-asunnoksi. Keittiössä siistit kaapistot, astianpesukone, jääkaappi/pakastin, keraaminen liesi ja tilaa pöydälle. Siistit laminaatti ja vaaleat seinäpinnat. Huoneistossa wc/kylpyhuone, mutta suosituksena on käyttää saunan yhteydessä olevaa suihkua. Taloyhtiössä sauna, joka on vapaasti käytettävissä (maksu 17,50 €/kk). Pyykinpesukoneelle paikka alakerrassa.
Asunto kuvattu 20.4.2022
Video tulossa.
HUOMAATHAN, ETTÄ ASUNTO ON MAHDOLLISTA VUOKRATA MYÖSKIN KUVIEN JA VIDEON PERUSTEELLA . MIKÄLI OLET HALUKAS VUOKRAAMAAN ASUNNON ILMAN ESITTELYÄ, OLETHAN YHTEYDESSÄ TOIMISTOLLEMME.
Vuokrasopimus toistaiseksi voimassa oleva, mutta mikäli vuokrasuhde kestää alle vuoden, tulee maksettavaksi 1kk:n vuokraa vastaava sopimussakko. Vuokrasuhteessa noudatetaan myös alalla hyväksyttyä Hyvää Vuokratapaa.
Vuokran korotusehdot: Ensimmäinen mahdollinen korotusajankohta vuoden päästä vuokrasuhteen alkamisesta. Vuokranantaja voi korottaa vuokraa vuosittain elinkustannusindeksin nousua vastaavasti tai enintään 4%.
Perustiedot
-
Vapaa:01.05.2026
-
Vuokrasopimus:Toistaiseksi voimassaoleva
- Esittelyaika: Kysy esittelyaikaa!
-
Sijainti:Asemakatu 8, 70100 Kuopio / KESKUSTA
-
Tyyppi:Kerrostalo
-
Kerros:1
-
Kerrosten lukumäärä:2
-
Hissi:Ei
-
Pinta-ala:87 m²
-
Lemmikit sallittu:Ei (allergiasyistä)
-
Tupakointi sallittu:Ei
-
Autopaikka:Auton saa parkkeerattua pihaan ainakin kesäaikaan, lämmitystolppaa ei ole
-
Rakennusvuosi:1952
Kustannukset
-
Vuokra:850 €/kk
-
Vakuus:1 kk vuokra
-
Kotivakuutus pakollinen:Kyllä
-
Vesimaksu:30 €/hlö/kk
-
Sähkö:Kulutuksen mukaan, vuokralaisen omalla sopimuksella